Logo Gminy Grębocice

107. rocznica odzyskania niepodległości

Ocena 0/5

14-(1)

11 listopada 2025 roku w Grębocicach odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Zasłużonym w Walce o Niepodległość Ojczyzny. W ten symboliczny sposób mieszkańcy Gminy Grębocice oddali hołd wszystkim, którzy z odwagą i poświęceniem walczyli o wolność naszej Ojczyzny. 

Po ceremonii złożenia kwiatów, uczestnicy wydarzenia – delegacje, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych, szkół, instytucji oraz mieszkańcy gminy – wzięli udział w uroczystym korowodzie patriotycznym, który przeszedł ulicami Grębocic do kościoła pw. św. Marcina z Tours .

Oprawę muzyczną tego wyjątkowego przemarszu zapewniła Orkiestra Dęta OSP Grębocice, a towarzyszące jej mażoretki dodały uroczystości wyjątkowego blasku i radosnego charakteru.

Tegoroczne obchody ponownie pokazały, że wspólne świętowanie łączy pokolenia, a pamięć o bohaterach niepodległości wciąż żyje w sercach mieszkańców Gminy Grębocice

44-(1) 

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności