Logo Gminy Grębocice

Pielgrzymi zawitali do Gminy Grębocice

Ocena 0/5

W dniu 2 sierpnia br. 42 Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Głogów–Jasna Góra zawitała do Gminy Grębocice. Pielgrzymi zatrzymali się na postój w parku w Grębocicach, gdzie mogli posilić się i odpocząć.

Tuż po godzinie dziewiątej grupa pielgrzymów dotarła do Grębocic. Na miejscu czekał na nich poczęstunek przygotowany przez: Koło Gospodyń Wiejskich z Grębocic, Radę Sołecką Grębocice, Sołectwo Retkowa oraz mieszkańców Przedmościa. Pielgrzymów powitał Wójt Gminy Grębocice Roman Jabłoński i proboszcz Parafii Grębocice ks. Grzegorz Polowczyk.

Po zregenerowaniu sił pielgrzymi ruszyli w dalszą drogę, by w samo południe dotrzeć do Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu, gdzie odprawiona zostanie msza święta z udziałem pątników, a o gościnę zadba proboszcz ks. Marcin Kliszcz. Tuż przed godziną trzynastą pielgrzymi opuszczą granice naszej gminy. Do celu swojej podróży tj. Jasnej Góry dotrą 12 sierpnia.

Galeria zdjęć

DSC08320 DSC08325 DSC08327 DSC08293 DSC08295 DSC08297 DSC08306 DSC08308 DSC08309 DSC08311 DSC08312 DSC08315 DSC08316 DSC08317 DSC08318 DSC08319 DSC08331
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności