Logo Gminy Grębocice

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi

Ocena 0/5

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, dlatego warto w tym dniu pomyśleć i zrobić coś  dla niej. Można na przykład posprzątać swoje otoczenie, albo zamiast samochodu cały dzisiejszy dzień korzystać z roweru. Warto wyłączyć telefony, tablety, komputery. W zamian za to można wybrać się na spacer i poobserwować przyrodę.

Zadbajmy o to by ogrzewając swoje domy korzystać z ekologicznych rozwiązań. W tym miejscu warto podkreślić, że Gmina Grębocice od kilku lat prowadzi program związany z dofinansowaniem wymiany starego źródła ogrzewania, na nowe ekologiczne. Z tej możliwości korzystać mogą mieszkańcy gminy do czego serdecznie zachęcamy. Gmina dofinansowuje również inne ekologiczne rozwiązanie – montaż paneli fotowoltaicznych oraz budowę studni.

Ważna jest też odpowiednia segregacja odpadów, bo dzięki temu wiele rzeczy może powstawać z recyklingu. Dlatego zachęcamy do selektywnej zbiórki odpadów.

O Światowym Dniu Ziemi warto pamiętać nie tylko 22 kwietnia, ale codziennie. Warto Dzień Ziemi świętować  każdego dnia, bo to od nas i naszej postawy  zależy jak będzie ona wyglądała za rok, za dwa, czy za sto lat.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zatem każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności