Logo Gminy Grębocice

GMINA GRĘBOCICE PRZEJĘŁA GRUNTY OD PKP S.A.

Ocena 0/5

Ponad 7 lat trwała procedura przejęcia przez Gminę Grębocice trzech działek należących do Polskich Linii Kolejowych S.A., zlokalizowanych wzdłuż drogi przy ul. Kolejowej w Grębocicach. Był to długi i skomplikowany proces, który wymagał licznych działań – wielu pism, spotkań i negocjacji.


Dziś, 18 lutego 2025 r., to historyczny moment dla naszej gminy!    Wójt Gminy Grębocice Roman Jabłoński wraz z przedstawicielem PKP S.A. podpisali Akt Notarialny na bezpłatne przekazanie Gminie Grębocice trzech działek: 626/3, 626/6, 626/7 o łącznej powierzchni 0,4817 ha.

Dzięki temu w końcu możemy przystąpić do wykonania projektu, a następnie realizacji długo oczekiwanej przebudowy drogi przy ul. Kolejowej, która obejmie:

  • Budowę parkingu przy stacji kolejowej wraz z oświetleniem i monitoringiem
  • Wykonanie ścieżki rowerowej na przejętym gruncie

  •   Nowe chodniki dla bezpieczeństwa pieszych

  •   Nowoczesne oświetlenie drogowe

  •   Nową nawierzchnię drogi

To ogromny krok w kierunku poprawy infrastruktury naszej gminy, który zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz podróżujących.    

Galeria zdjęć

476370370_1056980623139648_6454425565695102863_n 476913371_1056980813139629_319512362261197495_n 480061194_1056980753139635_479278395377191197_n 480628836_1056980296473014_82204824699961538_n 480771827_1056980346473009_3053625491366319656_n 480879741_1056980706472973_5668191868883863416_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności