Logo Gminy Grębocice

Wykonano zabiegi melioracyjne

Ocena 0/5

W bieżącym  roku Gmina Grębocice  wykosiła rowy, a także przeprowadziła ręczne usunięcie namułu rowów  w miejscowościach: Bucze, Szymocin, Grębocice , Kwielice, Stara Rzeka i Retków. Łącznie melioracji poddano  ok 8500 mb rowów.

Ponadto przeprowadzona została konserwacja cieków wodnych w miejscowości Grębocice oraz Proszyce o łącznej długości  ok 3000 mb. Zadanie konserwacji finansowane jest przez Gminę Grębocice oraz Dolnośląski Urząd Marszałkowski.

Przypominamy, że melioracje wodne korzystnie wpływają na regulację stosunków wodnych i powietrznych, osuszają tereny z nadmiaru wody i nawadniają w przypadku niedoboru. Celem melioracji jest trwałe zapewnienie zdolności produkcyjnej gleby.


powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności