Logo Gminy Grębocice

I Nocny Marszobieg Pokoleń "Światło dla Niepodległej" – Grębocice świecą przykładem

Ocena 0/5

3-(2) 

W wyjątkowy sposób mieszkańcy Gminy Grębocice uczcili tegoroczne Święto Niepodległości . 11 listopada odbył się I Nocny Marszobieg Pokoleń „Światło dla Niepodległej” – wydarzenie, które połączyło sport, tradycję i wspólne świętowanie .

Ponad 200 uczestników – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy – wyruszyło po zmroku w trasę liczącą ponad 4 kilometry. Wszyscy mieli przy sobie elementy odblaskowe w ramach akcji „Bądź bezpieczny po zmroku” oraz biało-czerwone flagi , które rozświetliły ulice Grębocic narodowymi barwami.

Marszobieg okazał się strzałem w dziesiątkę  – aktywna, rodzinna forma świętowania przyciągnęła tłumy i stworzyła wyjątkową atmosferę radości i wspólnoty. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze Policji oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po zakończeniu marszu świętowanie przeniosło się do parku , gdzie na mieszkańców czekały konkursy z nagrodami , występy artystyczne oraz ciepły poczęstunek. W blasku latarek i flag uczestnicy wspólnie świętowali wolność, pokazując, że pamięć o Niepodległej można pielęgnować w ruchu, z uśmiechem i dumą .

Organizatorzy już zapowiadają, że marszobieg stanie się coroczną tradycją, łączącą pokolenia w duchu patriotyzmu i aktywności .

Światło dla Niepodległej – Grębocice świecą przykładem! 

25-(1) 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności