Logo Gminy Grębocice

Niebywały sukces mieszkańca Gminy Grębocice!

Ocena 0/5

maratongrafika

Norbert Fortuna najlepszy w ultramaratonie DG24h

Takich wyzwań nie podejmuje się wielu – nawet wśród najbardziej doświadczonych biegaczy. Tym większym powodem do dumy jest niebywały sukces mieszkańca Gminy Grębocice, Pana Norberta Fortuny, który zajął I miejsce w kategorii Open mężczyzn podczas prestiżowego ultramaratonu DG24h w Dąbrowie Górniczej!

W zawodach, które odbyły się w miniony weekend, wzięło udział niemal 180 uczestników z Polski, Czech i Hiszpanii. Biegacze podejmowali mordercze wyzwania: od 6-godzinnych zmagań, przez 12-godzinne, aż po pełne 24 godziny biegu indywidualnie lub w sztafecie. Trasa wiodła 1,2-kilometrową pętlą alejkami parku Zielona.

Pan Norbert Fortuna, reprezentując naszą gminę, pokonał w ciągu 12 godzin imponujący dystans 134 km, zostawiając konkurencję w tyle i sięgając po najwyższy laur. To niezwykły wyczyn, który zasługuje na najwyższe uznanie!

W tym ekstremalnym wysiłku nie zabrakło również wsparcia najbliższych – szczególnie żony, Pani Elżbiety Fortuny, nauczycielki wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Rzeczycy. Jej obecność i doping były nieocenionym wsparciem w drodze do sukcesu.

Serdeczne gratulacje dla Pana Norberta za determinację, siłę i niezłomność ducha. Życzymy kolejnych sportowych sukcesów i nie mniej imponujących wyzwań!

Gmina Grębocice jest dumna z tak wyjątkowego sportowca!

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności