Logo Gminy Grębocice

Obowiązek składania deklaracji dot. źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Ocena 0/5

Drodzy Mieszkańcy,

przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Brak złożenia deklaracji grozi karą grzywny.

Masz: piec, kominek, pompę ciepła, „kozę” czy kuchnię węglową?

Do 30 czerwca 2022 r. te i inne źródła ciepła trzeba zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków lub do Urzędu Gminy. Obowiązek jest powszechny, a jego niedopełnienie oznacza wysoką karę finansową. Zebrane informacje o urządzeniach grzewczych trafiają do nowej bazy danych – Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków – która ma pomóc w walce ze smogiem. Jak informuje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, nowy obowiązek obejmuje wszystkich właścicieli oraz zarządców domów i mieszkań. Każdy budynek posiadający źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić, wypełniając odpowiednią deklarację.

Wzór deklaracji można pobrać pod poniższym linkiem:

https://www.gunb.gov.pl/sites/default/files/pliki/dokumenty/deklaracja-a-03.11.2021.pdf?572

 

W przypadku, gdy nie ma możliwości pobrania i  złożenia deklaracji drogą elektroniczną należy złożyć ją w Urzędzie Gminy Grębocice, pok. nr 7.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności