Logo Gminy Grębocice

Olimpijczyk ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy

Ocena 0/5

Hubert Toporyński, uczeń klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy został finalistą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. 

-Bardzo jestem dumna, że mamy finalistę Olimpiady Literatury i Języka Polskiego! To ogromny sukces! – nie kryje radości pani dyrektor Beata Delikowska – Gratuluję serdecznie Hubertowi i jego rodzicom oraz pani polonistce. Cieszę się, że Hubert reprezentuje województwo dolnośląskie w zawodach centralnych w Warszawie. Brawo, Hubercie!

-Olimpiada Literatury i Języka Polskiego wymagała od Huberta wielu miesięcy wytężonej pracy – mówi polonistka, p. Anna Kowalczuk, która przygotowała Huberta do tego trudnego konkursu – Musiał przeczytać 5 obszernych lektur spoza kanonu, na podstawie których pisał rozprawki na wszystkich szczeblach olimpiady; przygotować się do testu językowego oraz do analizy stylistycznej i kontekstowej wierszy, której dokonywał ustnie, przed komisją egzaminacyjną złożoną z profesorów - wykładowców Uniwersytetu Wrocławskiego. Wiedza i umiejętności Huberta musiały znacznie przekraczać poziom szkoły podstawowej. Hubert spisał się na medal. Praca z uczniem zdolnym wymaga wysiłku od opiekuna, ale daje też ogromną satysfakcję. Praca z Hubertem była dla mnie autentycznym wyzwaniem, przygodą i przyjemnością. Cieszę się, że mogłam połączyć wszystkie jego talenty i pokazać możliwości rozwoju… Jestem bardzo dumna z jego sukcesu!- dodaje p. Anna Kowalczuk.

-Zaczęliśmy już 20 lipca! – mówi Hubert, finalista centralnych zawodów olimpiady.-  Praca w wakacje, cotygodniowe przygotowania po lekcjach oraz w soboty opłaciły się. Nie zawsze byłem zadowolony! (śmieje się Hubert), ale warto było.

Hubert brał udział w olimpiadzie w ubiegłym roku, także z sukcesem, ale na poziomie województwa. W tym roku – pełen  sukces – jest finalistą etapu centralnego! Wspaniałą nagrodą dla finalistów olimpiad jest zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu olimpiady. 

-To świetna nagroda – mówi Hubert. – A jest jeszcze druga - olimpijczycy przyjmowani są do szkoły średniej w pierwszej kolejności, poza systemem rekrutacji – informuje Hubert.

Hubercie, gratulujemy!

Szkolne annały odnotują Twój sukces złotymi zgłoskami.

Bardzo się cieszymy, że sięgnąłeś po najwyższe trofeum ucznia szkoły podstawowej. 

Olimpiada to wielka rzecz. Brawo, OLIMPIJCZYKU! 

1_(1) 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności