Logo Gminy Grębocice

Rolnicy dziękowali za plony

Ocena 0/5

Rolnicy z Gminy Grębocice podziękowali za tegoroczne plony.  

 

- To zaskakujące, ale w tym roku żniwa przebiegły bardzo szybko. Już na początku sierpnia można było powiedzieć, że już jesteśmy po. Co prawda plony może nie są zadowalające, może także ceny nie satysfakcjonują, ale uważam, że należy dziękować za to co mamy i za to, że te żniwa przebiegły szybko i sprawnie 

- podsumował wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński.

 

Tradycji stało się zadość. Delegacje z 17 sołectw przywiozło do Grębocic wieńce dożynkowe oraz chleby wypieczone z mąki z tegorocznych zebranych zbóż. Wójt przyjmował dożynkowe delegacje z wszystkich miejscowości gminy. Gratulował i dziękował rolnikom za to, że dzięki nim mamy co jeść.

 

- Dziękujemy rolnikom za ich pracę, za ich trud. Dziękujemy im za plony i za ten bochen chleba, który jest symbolem dobrobytu i tego, że nie będziemy głodować. Zdaję sobie sprawę z tego, że były problemy. W tym roku najpierw była susza, przyspieszone zbiory, a kiedy już się wydawało, że będzie dobrze, to mieliśmy wielką ulewę, która wyrządziła szkody. Dlatego cieszę się, że mamy rolników, że rolnicy są zdeterminowani, bez względu na wszystko co się będzie działo, będą siać i zbierać, a my będziemy mieli plony. Ich wyrazem są te piękne wieńce, nasze sołectwa przygotowują je ze zbóż, ziół, kwiatów, żeby ukazać piękno tej ziemi. Może czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale kiedy jesteśmy na dożynkach, to uświadamiamy sobie, jak natura może być piękna i czym nas może zaskakiwać

 

– wójt dziękował także wszystkim, którzy przygotowali tak piękne dożynki, dzięki którym możemy sobie przypomnieć czym jest tradycja.

 

W tym roku starostami dożynek byli: Martyna Przybyła z Grębocic i Rafał Różański z Kwielic. Pani Martyna sprowadziła się do Grębocic w 2015 roku i zajmuje się rolnictwem.

 

- Cieszę się, że tu zamieszkałam, to jest teraz taka moja ojczyzna. Rolnictwo jest moją rodzinną tradycją, rodzice prowadzą gospodarstwo rolne, przechodzi to z pokolenia na pokolenie.

 

Rafał Różański prowadzi duże rodzinne gospodarstwo w Kwielicach. Miał zostać górnikiem, skończył nawet studia w tym kierunku, ale zdecydował się zająć rolnictwem. Dziś prowadzi gospodarstwo rodzinne 420 hektarów, zajmuje się produkcją roślinną. Ma pola na terenie gmin Grębocice i Jerzmanowa.

 

Podczas dożynek nagrodzono wszystkie wieńce. Trzy z nich stanęły na podium

1 miejsce zajął wieniec z Grębocic,

2 miejsce z Obiszowa 

3 miejsce z Żabic 

 

Gratulujemy.

Galeria zdjęć

1000017692 1000017693 1000017850 1000017731 1000017730 1000017733 1000017854 1000017732 1000017735 1000017734 1000017737 1000017736 1000017739 1000017738 1000017860 1000017863 1000017862 1000017741 1000017865 1000017744 1000017743 1000017746 1000017867 1000017745 1000017866 1000017825 1000017703 1000017827 1000017705 1000017829 1000017791 1000017790 1000017793 1000017792 1000017795 1000017794 1000017797 1000017830 1000017796 1000017799 1000017832 1000017798 1000017831 1000017715 1000017838 1000017837 1000017839 1000017841 1000017722 1000017688 1000017724 1000017844 1000017803 1000017802 1000017805 1000017804 1000017807 1000017806 1000017809 1000017808 1000017771 1000017772 1000017775 1000017774 1000017777 1000017778 1000017813 1000017818 1000017817 1000017819 1000017782 1000017781 1000017783 1000017786 1000017785 1000017788 1000017821 1000017820 1000017789 1000017748 1000017868 1000017747 1000017870 1000017751 1000017750 1000017871 1000017753 1000017757 1000017761 1000017764 1000017766 1000017765 1000017800
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności