Logo Gminy Grębocice

Sukces Huberta Toporyńskiego w Olimpiadzie Literatury!

Ocena 0/5

W grudniu Hubert Toporyński, uczeń kl. VIIb SP w Rzeczycy zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – konkursu ogólnopolskiego, organizowanego przez Polską Akademię Nauk w Warszawie.  

Po co komu Olimpiada?

Na stronie konkursu czytamy:

Literatura, język, kultura

  • Głównym celem Olimpiady jest ugruntowanie i rozwój zainteresowań humanistycznych, a w szczególności zainteresowań literaturą, językiem i kulturą polską w środowisku uczniów szkół podstawowych.
  • Olimpiada adresowana jest do uczniów szczególnie uzdolnionych i zainteresowanych rozszerzaniem swej wiedzy i umiejętności w tych dziedzinach. Uczestnicy Olimpiady – oprócz doskonałej orientacji w wymogach podstawy programowej – podejmują zadania i zdobywają wiedzę wykraczającą poza standardy szkolne.
  • Olimpiada służy również doskonaleniu pracy nauczycieli polonistów.
  • Dzięki systematycznej i bezpośredniej współpracy środowisk szkolnych i akademickich, Olimpiada przyczynia się do podnoszenia poziomu szeroko rozumianej edukacji polonistycznej.

 

Warunkiem udziału było m.in. przeczytanie pięciu lektur. Hubert wybrał zagadnienie:

Literackie świadectwa i literacka pamięć o stanie wojennym.

Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 40 z 53 szkół z województwa dolnośląskiego. W tym nasza. Hubert jest jednym z czterech siódmoklasistów, pozostali są uczniami klas VIII. To też znakomity wynik. Przed nim etap okręgowy – w formule zdalnej –  praca pisemna (rozprawka)  z wybranego zagadnienia oraz test ze znajomości gramatyki języka polskiego. Gratulujemy!!! 

 Powodzenia w kolejnych etapach!! Trzymamy kciuki!!!

 

Hubert

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności