Logo Gminy Grębocice

Uczcijmy wspólnie 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

Ocena 0/5

Szanowni Mieszkańcy Gminy Grębocice, epidemia koronawirusa wymusiła na nas wszystkich ograniczenia w codziennej aktywności społecznej i kulturalnej. Spoglądając w kalendarz nietrudno zauważyć, że w dniu jutrzejszym  będziemy obchodzić 102 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym miejscu pragnę Państwa zachęcić do wywieszenia flagi Polski, na swoich domach, byśmy wspólnie uczcili to szczególne dla naszego kraju święto.

Każdego roku, 11 listopada, zbieraliśmy się by wspólnie złożyć kwiaty pod pomnikiem „Zasłużonym w Walce o Niepodległość Ojczyzny” w Grębocicach, uczestniczyliśmy we mszy świętej odprawianej w intencji Ojczyzny, a także spotykaliśmy się na koncercie  upamiętniającym to wyjątkowe wydarzenie.

Zapewne w tym roku, 11 listopada spotkalibyśmy się i razem byśmy obchodzili 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Lecz w obecnej sytuacji jest to niemożliwe, ponieważ ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem nie można organizować imprez i uroczystości . Dlatego tylko w sposób duchowy i refleksyjny możemy przeżyć ten szczególny dzień. Jestem przekonany, że chwila refleksji wzbudzi w nas wszystkich ducha patriotyzmu i pozwoli skierować myśli w kierunku tych, którzy przez lata walczyli o wolność i niepodległość Ojczyzny – naszą niepodległość.

Mam nadzieję, że w niedługim czasie będzie dane nam się ponownie się spotkać i uczestniczyć w uroczystościach gminnych,  że wspólnie przetrwamy i przezwyciężymy ten trudny czas.

 

Z poważaniem:

Wójt Gminy Grębocice

Roman Jabłoński

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności