Logo Gminy Grębocice

170 tysięcy otrzymały jednostki OSP z Gminy Grębocice

Ocena 0/5
Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Grębocice i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (WFOŚiGW), doposażono jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Grębocice. WFOŚiGW w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych.
Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” przyznał ochotniczym strażom pożarnym 119 tysięcy złotych. Gmina Grębocice dołożyła 51 tysięcy złotych. Za łączną kwotę 170 tysięcy złotych jednostki OSP: Grębocice, Krzydłowice, Kwielice, Obiszów, Szymocin i Rzeczyca  zakupiły specjalistyczny sprzęt, który będzie wspierał strażaków w codziennej walce o bezpieczeństwo.

Za otrzymane pieniądze zakupiono m.in.: hełmy, umundurowanie bojowe i koszarowe, węże, aparaty powietrzne, latarki, sprzęt oświetleniowy, sprzęt łączności, kurtyny, prądownice, motopompę, agregat prądotwórczy, obuwie specjalne, wentylator.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności