Logo Gminy Grębocice

Strażacy z terenu Gminy Grębocice pełnią służbę w trakcie żniw

Ocena 0/5
Mając na uwadze bezpieczeństwo rolników i ich plonów, w okresie trwających żniw, służbę będą pełnić strażacy z terenu Gminy Grębocice w siedzibie jednostki OSP Grębocice ul. Legnicka 6. Dyżury ruszają od 30 lipca i trwać będą do odwołania.
W związku z powyższym, rolników, którzy zamierzają kosić zboże na dużych areałach lub skupiskach pól sąsiadujących z innymi uprawami prosimy o poinformowanie o tym fakcie Komendanta Gminnego OSP Mieczysława Żentel pod numerem telefonu 784333960.
Apelujemy również do rolników, by podczas koszenia zbóż mieli przy sobie sprawną gaśnicę, która czasem może zapobiec pożarowi. Drugą sprawą, bardzo przydatną, jest zabezpieczenie się podczas żniw w traktor wyposażony w talerzówkę. Dzięki temu, podczas pożaru, wykonując podorywkę można zapobiec dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia.
Przypominamy również, że w razie pożaru należy niezwłocznie dzwonić pod numer alarmowy 112 lub 998.
 
#112
#998
 
Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmu, który pokazuje jak wyglądał objazd po gminie podczas prac polowych w ubiegłym roku:

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5f30f02cc9cef_o,size,933x0,q,70,h,ec7a9b 5f30f02e38e8b_o,size,933x0,q,70,h,59475a 5f30f02f2275c_o,size,933x0,q,70,h,e48b67
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności