Budowa nowoczesnego lodowiska już ruszyła
Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów zimowego szaleństwa! Jeśli przejeżdżaliście ostatnio w okolicach ulicy Zielonej, na pewno zauważyliście, że ciężki sprzęt pracuje już na placu budowy. To znak, że budowa wymarzonego lodowiska przy szkole w Grębocicach oficjalnie ruszyła z kopyta!
Choć obiekt powstaje głównie z myślą o naszych dzieciach i młodzieży, jesteśmy pewni, że stanie się on ulubionym miejscem spotkań wszystkich mieszkańców – bez względu na wiek.
Co znajdzie się w kompleksie?
To nie będzie zwykła tafla lodu, ale w pełni wyposażony obiekt sportowo-rekreacyjny. Projekt zakłada powstanie:
Nowoczesnej odkrytej tafli z zaawansowanym systemem mrożenia.
Komfortowego zaplecza: pawilonów z wypożyczalnią łyżew, sanitariatów oraz magazynów.
Pełnej infrastruktury: nowoczesnego oświetlenia, sieci światłowodowej oraz nowych parkingów i utwardzonych dojść.
Przyjaznej przestrzeni: teren zostanie ogrodzony, zagospodarowany zielenią i wyposażony w ławki oraz kosze.
Finansowanie i wykonawca
Inwestycja nabrała tempa po podpisaniu w lipcu 2025r. umowy z renomowaną firmą LODOWISKA.INFO z Katowic. Realizacja projektu o łącznej wartości ponad 2,85 mln zł jest możliwa dzięki skutecznemu pozyskaniu środków zewnętrznych.
Warto wiedzieć: Gmina Grębocice otrzymała aż 1 mln zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki (edycja 2024).
Szykujcie formę – zima w Grębocicach zapowiada się wyjątkowo aktywnie!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!