Nowe inwestycje w Obiszowie
Gmina Grębocice konsekwentnie inwestuje w infrastrukturę drogową. Jeszcze w tym roku w miejscowości Obiszów zrealizowane zostaną zadania o łącznej wartości około 400 tys. zł. Zmiany odczują przede wszystkim mieszkańcy dynamicznie rozwijającego się osiedla domów jednorodzinnych oraz dzieci uczęszczające do szkoły.
Nowa nawierzchnia na osiedlu
Mieszkańcy Obiszowa mogą już korzystać z nowo utwardzonej drogi na działce nr 121. Odcinek o długości ponad 250 metrów został pokryty kruszywem. To rozwiązanie tymczasowe na czas trwania okolicznych budów, które docelowo przygotowuje drogę pod położenie nawierzchni asfaltowej w przyszłości.
Nowoczesne oświetlenie dla bezpieczeństwa
W ramach zaplanowanych środków gmina rozbuduje sieć oświetleniową o łącznej długości jednego kilometra. Nowe latarnie pojawią się w dwóch kluczowych lokalizacjach:
Na nowym osiedlu mieszkaniowym – przy tymczasowej drodze z płyt betonowych, prowadzącej do istniejących już domów.
Wzdłuż drogi powiatowej – kilkanaście lamp stanie przy chodniku biegnącym naprzeciwko sali wiejskiej.
Choć odcinek przy sali wiejskiej to droga powiatowa, gmina zdecydowała się na realizację tego zadania w porozumieniu z powiatem polkowickim, stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo najmłodszych.
– Tą drogą dzieci uczęszczają do szkoły, do przystanku autobusowego, a w okresie jesienno-zimowym są tutaj dosyć trudne warunki, jest ciemno. Dlatego postanowiliśmy poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku drogi –podkreśla zastępca wójta gminy Grębocice, Michał Pelczar.
Warto dodać, że inwestycje w Obiszowie to część większego planu rozwoju sieci drogowej. Jak zaznacza zastępca wójta, Gmina Grębocice na rozwój i modernizację dróg gminnych przeznacza rocznie ponad 20 mln zł.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!