Postępy na budowie nowego przedszkola i żłobka w Rzeczycy
Prace przy budowie nowoczesnego kompleksu przedszkolno-żłobkowego w Rzeczycy idą pełną parą i – co najważniejsze – zgodnie z planem. Inwestycja, która powstaje tuż obok szkoły podstawowej, z każdym tygodniem nabiera ostatecznych kształtów.
W ostatnich dniach na dachu budynku zamontowano już panele słoneczne, które zapewnią obiektowi ekologiczną energię. Wykonawca rozpoczął także kolejny wyczekiwany etap – ruszyły prace przy budowie nowoczesnego placu zabaw, który stanie się miejscem bezpiecznej rozrywki dla najmłodszych.
Przypomnijmy, że wartą 11 727 727,00 zł inwestycję realizuje firma MPROJEKT PLUS Sp. z o.o. z Leszna. Nowy obiekt został zaprojektowany z myślą o maksymalnym komforcie rodzin z terenu Gminy Grębocice:
Sąsiedztwo szkoły: Pozwoli rodzicom odprowadzić starsze i młodsze dzieci w jedno miejsce.
Dwa niezależne skrzydła: Przedszkole (3 przestronne sale z sanitariatami) oraz żłobek (z wózkownią i osobnym zapleczem) będą działać autonomicznie.
Własna kuchnia: Zlokalizowana w bocznym skrzydle, zapewni świeże i pełnowartościowe posiłki dla wszystkich podopiecznych.
Inwestycja w Rzeczycy to kolejny dowód na to, że nasza gmina konsekwentnie stawia na najwyższy standard opieki i edukacji dla najmłodszych mieszkańców oraz impuls do rozwoju budownictwa jednorodzinnego w tej okolicy.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!