Nowe ręce do pracy w gminie. Ruszyły prace interwencyjne w terenach zielonych
Gmina Grębocice podpisała umowę z Powiatowym Urzędem Pracy w Polkowicach na zorganizowanie prac interwencyjnych. Dzięki temu porozumieniu zatrudnienie zyskało czterech mieszkańców (panów), którzy od 4 maja 2026 roku do 3 lutego 2027 roku będą dbać o estetykę i porządek na terenie naszej gminy.
Zatrudnione osoby wykonują szeroki zakres prac porządkowych i ogrodniczych, do których należą m.in.:
koszenie rowów melioracyjnych na terenie całej gminy,
koszenie parków gminnych,
pielęgnacja oraz tyczenie drzew,
bieżące prace porządkowe i pielęgnacja lokalnych terenów zielonych.
Efekty ich działań można już podziwiać w terenie – jednym z pierwszych miejsc, gdzie widać ogrom wykonanej pracy i znaczącą zmianę, jest zabytkowy park w Krzydłowicach.
Wsparcie z Urzędu Pracy
Organizacja prac interwencyjnych to korzyść zarówno dla bezrobotnych mieszkańców, którzy zyskują stabilne zatrudnienie, jak i dla budżetu gminy. Jak wynika z podpisanej umowy, w związku z zatrudnieniem osób bezrobotnych skierowanych przez PUP, Gminie Grębocice przysługuje refundacja części kosztów poniesionych na wynagrodzenia oraz składki na ubezpieczenia społeczne przez okres 4 miesięcy.
Dzięki temu wsparciu dbamy o finanse gminy, jednocześnie realnie wpływając na poprawę estetyki naszego wspólnego otoczenia. Nowym pracownikom życzymy owocnej pracy!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!