Uczniowie z Rzeczycy wrócili z „Zielonej Szkoły”, a kolejny wyjazd już jesienią
To były dni pełne wrażeń, słońca i aktywnej nauki! Właśnie zakończyła się nadmorska przygoda 68 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. W terminie od 25 maja do 3 czerwca 2026 roku dzieci brały udział w „Zielonej Szkole”, spędzając dziesięć wyjątkowych dni w ośrodku „Diuna” w malowniczej Pogorzelicy.
Edukacja, integracja i zdrowie
Program wyjazdu został ułożony tak, aby idealnie połączyć codzienne obowiązki lekcyjne z beztroskim wypoczynkiem. Zamiast w szkolnych ławkach, dzieci chłonęły wiedzę na świeżym powietrzu, korzystając z dobrodziejstw nadmorskiego mikroklimatu.
Głównym celem tego projektu jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna i zdrowotna. Jednak wyjazd nad morze to coś znacznie więcej niż teoria – to przede wszystkim nieoceniona lekcja samodzielności. Przebywanie w nowym środowisku, z dala od domu, pozwoliło uczniom wzmocnić kompetencje społeczne i emocjonalne, a także zacieśnić rówieśnicze więzi podczas wspólnego zwiedzania i gier zespołowych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wartościowego przedsięwzięcia! Cieszymy się, że najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mają możliwość uczenia się, rozwijania skrzydeł i zdobywania doświadczeń w tak inspirujących oraz pięknych warunkach.
To nie koniec! Kolejna grupa rusza we wrześniu
Mamy świetną wiadomość dla kolejnych uczniów z naszej gminy. Sukces wyjazdu dzieci z Rzeczycy to dopiero początek! Już we wrześniu nad polskie morze wyruszy kolejna, imponująca grupa – aż 180 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grębocicach.
Przed nimi również dziesięć dni intensywnego, ale niezwykle przyjemnego czasu, w którym połączą naukę z aktywnym wypoczynkiem, poznawaniem uroków nadmorskiej przyrody oraz powakacyjną integracją. Już teraz życzymy im udanej wyprawy!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!